Kuma uudiste ajaveeb

7.10.04

Uus omanik plaanib parandada Järvamaa raadiointerneti kvaliteeti

Järvamaa traadita interneti operaatori TRL Groupiga liitunud Estonian Wireless Network teatas plaanist parandada võrgu töökindlust.

Juhatuse esimees Ago Lumeste rääkis, et ettevõtte kavatseb investeerida Järvamaa raadiovõrku 300 000 krooni. Ebakindlalt töötavad seadmed vahetatakse tööstuslike vastu, sõlmpunktidesse pannakse varutoiteallikad. Nii suureneb Lumeste sõnul võrgu läbilaskevõime ja töökindlus.

Paides suunatakse sõlmpunktide antennid peamiselt eramajadele. Koostöös linnavalitsuse ja EENetiga paigaldatakse tähtsamaid asutusi ja kortermaju ühendav fiiberoptilise kaabli võrk.

Klienditeeninduse parandamiseks kavandab Estonian Wireless Network koostöölepet arvutifirmaga Taig, mis rajaks Lumeste sõnul ühendusi ja lahendaks raadioseadmete ja arvutite probleeme.

Seni Järvamaal traadita internetti pakkunud TRL Groupi ja Estonian Wireless Networki liitumine jõuab lõpule uueks aastaks.

TRL Groupi Järvamaa raadiovõrk hõlmab Paide linna ja Väätsa, Koigi, Kareda, Roosna-Alliku, Lehtse, Türi valdu. Estonian Wireless Network on seni tegutsenud Läänemaal ja Hiiumaal.