Kuma uudiste ajaveeb

20.10.04

Spordiasjatundjad toetavad Paidesse koolivõimla rajamist

Paidesse uue spordipaiga rajamist arutanud asjatundjate ümarlaud toetab gümnaasiumi juurde uue koolivõimla, mitte spordihoone rajamist.

Linna haridusjuht Jüri Hansen rääkis raadiole, spordijuhtide ümarlaual tõdeti, et mõistlik oleks rajada kooli juurde sama suur võimla kui on praegu Paide Ühisgümnaasiumil.

Hanseni sõnul annab koolivõimla gümnaasiumi õpilastele sportimiseks uue ruumi, kasutusse jääks ka kooli praegune spordisaal.

Koolivõimla on Hanseni sõnul spordihallist umbes kaks korda odavam ehitada, selle rajamisel on lootus saada Haridusministeeriumi kaudu lisaraha.

Linnavolikogu on otsustanud korraldada kavandikonkursi Paide gümnaasiumi juurde spordimaja rajamiseks. Konkurssi pole veel välja kuulutatud, kuna on otsustamata, kas rajama hakatakse koolivõimlat, või suurt spordihalli.

Hansen ütles, et ilmselt peab volikogu lähemal ajal otsustama, kas maja peaks olema spordipaik kooli 800 -le õpilasele, või hall pidada turniire ja suuri spordiüritusi.

Volikogu haridus- ja kultuurikomisjoni juht Andres Taimla rääkis raadiole, et kultuurikomisjon otsustab seisukoha teisipäeval, volikogu võib Paide Gümnaasiumi võimla kontseptsiooni arutama hakata järgmise nädala neljapäeval.