Kuma uudiste ajaveeb

8.10.04

Paide lasteaedade aknaid hakkab vahetama osaühing Joveld

Paide lasteaedade aknaid hakkab vahetama Väätsa osaühing Joveld. Linna ehitusjärelvalve spetsialist Eri Purge rääkis raadiole, et linn küsis hinnapakkumisi kõigilt Järvamaa aknatootjatelt.

Joveld pakkus Kesklinna ja Sookure lasteaia akende vahetuse ja palede korrastamise hinnaks ühe miljoni ja kuuskümmend tuhat krooni.

Itiplasti pakkumine oli 20 000 krooni võrra kallim, Viking Window ja IBG Ehitus küsisid Purge sõnul üle 100 000 krooni võrra suuremat tasu.

Purge rääkis, et kuna linna lisaeelarvega eraldati lasteaedade akendele 890 000 krooni, siis tuleb Joveldiga arutada võimalusi hinnapakkumist korrigeerita. Purge sõnul on siiski võimalik kompromiss leida. Saab vähendada akende lahtikäivust, ka on tõenäoline, et näiteks mõne administratiivruumi aknad jäetakse vahetamata.

Purge sõnul on Joveldiga leppe allkirjastamine võimalik järgmisel nädalal, aknad saavad vahetatud jõuludeks. Purge rääkis, et vahetada saaks ka kiiremini, kuid aega nõuab lasteaedade rühmade töö ümberkorraldamine, et aknavahetajad lapsi ja kasvatajaid ei häiriks.