Kuma uudiste ajaveeb

1.10.04

Koerus metsa eksinud marjulised on leitud

Neljapäeval Järvamaal Koeru vallas metsa eksinud naised leiti reede ennelõunal Lääne-Virumaalt Põltsamaa jõe kaldalt.

Päästeteenistuse operatiivkorrapidaja Anatoli Ivanov rääkis Kuma uudistele, et naised leidis Endla Looduskaitseala direktor, kes läks hommikul paadiga Põltsamaa jõele eksinuid otsima. Jõekaldal istunud naised on elus ja esialgsetel andmetel on ka nende tervislik seisund rahuldav. Mis naistega täpsemalt juhtus ja miks nad metsa eksisid pole veel teada.

Politsei sai neljapäeva õhtul kella 21.40 ajal teate kahest metsa marjule läinud naisest, kes ei pöördunud koju tagasi. 67-aastane Maimu-Laine ja 66-aastane Õie lahkusid hommikul kella 11 paiku oma elukohast Koeru vallas ja pidid minema samasse Kanamatsi rabasse jõhvikale.

Politsei alustas koos päästeteenistusega õhtul otsinguid, marjuliste auto leiti metsa äärest, kuid öösel kella kaheks naisi ei leitud ning otsingud peatati.

Hommikul asusid marjulisi otsima politsei ja päästeametnikud, kaitseliitlased ning soojustundliku infrapunakaameraga varustatud helikopter. Lisaks kaasati otsimisse kohalikud elanikud, oma abi pakkus ka Koeru Keskkool.

Seoses juhtunuga palub politsei kõigil, kes plaanivad metsa seenele või marjule minna varustada ennast taskulambi ja mobiiltelefoniga, et eksimise korral oleks võimalik päästeorganisatsioonidega ühendust võtta.