Kuma uudiste ajaveeb

27.10.04

Kabala volikogu esimees jätab istungi ära, põhjendades seda vajadusega koristada

Kabala volikogu esimees jättis volikogu liikmed homseks istungiks kokku kutsumata, olukorras, kus tuleb vastavalt seadusele kolmeks nädalalaks avalikule väljapanekule panna Lõuna- Järvamaa omavalitsuste ühinemislepingu eelnõu.

Volikogu esimees Heldur Henberg rääkis raadiole, et istung jääb ära, kuna volinikud peavad veel tutvuma eelarvega, samuti pole valmis kõik aruanded. Lisaks ei saa Henbergi sõnul vähemalt üks volikogu liige kohale tulla. Ka Henbergil on enda sõnul üsna kiire, ta ütles, et tal on vaja koristada.

Türi linn ja Türi, Kabala ja Oisu vald on kokku leppinud, et volikogud otsustavad liitumise ja korraldavad ühinemislepingu avalikud väljapanekud novembri lõpuks. Ühinemisleppe allkirjastamine kavandati 30. novembrile.

Türi linn ja Oisu vald teevad lõpliku otsuse halduskorralduse muutmise taotlemiseks 28. oktoobri istungil. Kabala ja Türi vallavolikogud otsustasid Lõuna- Järvamaaga ühinemise septembri lõpus. Kuna Kabalas on aga seadusega nõutud avalik väljapanek veel toimumata, siis lükkub ühinemisleppe allkirjastamine edasi.

Kabala volikogu aseesimees Elor Ilmet ütles, et kui esimees Heldur Henberg hakkab süstemaatiliselt istungeid ära jätma, siis leitakse teine viis volikogu töö jätkamiseks.

Heldur Henberg on avalikult teatanud, et eelistab Kabala liitumist Pilistvere kihelkonna valdadega, mitte Lõuna- Järvamaaga. Septembri lõpus toimunud hääletusel toetas 11-st Kabala volinikust seitse valla liitumist Türi piirkonnaga.