Kuma uudiste ajaveeb

30.9.04

Väätsa volikogu kuulab täna vallavanemakandidaate

Tänasele istungile kutsunud kolm kandidaati vallavanema kohale. Volikogu esimees Tiit Tuuleveski on Kumale rääkinud, et kohal on nii Leo Voorel ja Toomas Anderson, kui ka eelmise vallavanema Jarno Lauri soovitatud Lembit Luts.

Järvamaa teenetemärgi kavaler Leo Voorel on olnud Väätsa vallavanem, samuti volikogu esimees, praegu on ta volikogu lihtliige. 61 -aastane Voorel kuulub Eestimaa Rahvaliitu ja töötab osaühingus Väätsa Agro osakonnajuhatajana.

59 -aastane Toomas Anderson töötas Väätsa vallavanemana aastani 2002. Ta kuulub Eestimaa Rahvaliidu esindajana volikokku ja juhib revisjonikomisjoni.

Sotsiaaldemokraatliku partei liige Lembit Luts on 39 -aastane, enne Väätsa vallavanemaks kandideerimist on ta olnud Mõõdukate partei kantselei juhataja ja kandideerinud Mõõdukate erakonna nimekirjas Riigikokku ning Tallinna linnavolikokku.

Tiit Tuuleveski kinnitusel pole enne volikogu istungit miski kindel, siiski on võimalik, et Väätsale valitakse täna uus vallavanem. Tuuleveski lisas, et konkurss uue vallavanema leidmiseks korraldatakse vaid juhul, kui läbirääkimiste käigus ükski kandidaat valituks ei osutu.

Sel sügisel ametisse asuv vallavanem on Väätsal kolmas pärast 2002. aasta kohalikke valimisi. 2002. aastal ametisse kinnitatud Aivo Toomistu lahkus poliitiliste pingete tõttu, pärast teda valda juhtinud Jarno Laur läks selle aasta septembris asendusliikmena Riigikokku.