Kuma uudiste ajaveeb

29.9.04

Sakala:Viljandimaa võib Kabala valla võrra kasvada

Tänane ajaleht Sakala kirjutab, et Viljandimaa võib Kabala valla võrra suuremaks kasvada. 15. septembriks avaldas Kabala rahvakoosolekutel oma suhtumist 173 hääleõiguslikku elanikku, kellest 106 pidas paremaks ühinemist Võhma linna ja Kõo vallaga. Täpsed tulemused selguvad homme, kui loetakse üle ka need paarkümmend sedelit, mis on hiljem vallamajas valimiskasti lastud.

Viimase sõna ütleb vallavolikogu, kes koguneb küsimust vaagima homme õhtul. Esialgu on lahtine, millal ühinemisotsuseni jõutakse, sest kummagi liitumisvariandi pooldajaid on volikogu liikmete hulgas ligikaudu võrdselt.

Kabala vallavanema Urmas Kupu arvates oleks Türi suurvallaga ühinemise juures hea see, et sinna kuuluvate omavalitsustega on esialgsed koostöölepped juba sõlmitud.

Sakala kirjutab, et Põhja-Viljandimaaga ühinemise kasuks räägib asjaolu, et siis saaksid kokku suhteliselt võrdsed omavalitsused. Võhma linnas elab 1700, Kõo vallas 1400 ja Kabala vallas 1100 inimest.

Võhma linnapea Ants Pärna arvates on Kabala, Kõo ja Võhma ühinemine igati mõeldav. Nii tekiks omavalitsus, kus elaks umbes 4200 inimest ja mille eelarve maht oleks umbkaudu 32 miljonit krooni.

Võhma võlgadest on Ants Pärna arvates asjata tont tehtud. «Kabala elanikud ei hakka võlga tagasi maksma, sest see on ikkagi Võhma soojatarbijate ülesanne.»

Peale selle avaldas ta lootust, et uue ja arenguvõimelise omavalitsuse moodustamisel oleks võimalik Rahandusministeeriumiga kokku leppida laenu intresside alandamises.