Kuma uudiste ajaveeb

24.9.04

Paide saab ka teise lisaeelarve

Paide linnavolikogu hakkab oktoobris menetlema uut lisaeelarvet. Linnapea Indrek Kivimäe rääkis raadiole, et selle maht on 555 000 krooni - raha, mis on juba laekunud Posti 12 hoone müügist.

Paide linnavalitsus valmistas eilseks volikogu istungiks ette esimese lisaeelarve uue redaktsiooni, et Posti tänava maja müümise tulust linnaeelarvesse tuua 383 000 krooni. Sellest summast taotleti tagantjärgi raha juba tehtud kulutuste katmiseks.

215 000 krooni oli muudatustega ette nähtud Järvamaa Lasteabikeskuse põrandakütte rajamiseks, trepi ja fassaadi korrastamiseks ning tuletõrjesignalisatsiooni paigaldamiseks. 105 000 krooni taotleti Paide gümnaasiumi akendevahetuse järgseks aknaümbruste korrastamiseks, trepi valgustamiseks ja liftišahti akende korrastamiseks.
Ka taheti lisaeelarvest 63 000 krooni traadita interneti arendamiseks. Linna eelarvejuhi Reet Rutuse sõnul oli sellest summast 48 000 krooni linna selle aasta kuumaksud traadita internetiteenuse pakkujale.

Reet Rutus kinnitas täna raadiole, et kõik loetletud tööd on praeguseks tehtud, kuid nende eest pole veel tasutud.

Volikogu liige, isamaaliitlane Kaido Ivask rääkis raadiole, et on ennekuulmatu, et volikogult tullakse tagantjärgi küsima raha juba tehtud tööks. Ivaski sõnul olid vähemalt tema arvates ka mõned ehitustöö hinnad ülepaisutatud.

Res Publica fraktsiooni liige Tiina Oraste rääkis raadiole, et volikogu ei olnud nõus esimese lisaeelarve sellise täiendamisega. Volikogu lükkas uue redaktsiooni tagasi, lisaeelarve kinnitati esialgsel kujul.

Linnapea Indrek Kivimäe kinnitas täna Kuma uudistele, et linnavolikokku jõuab oktoobris teine ka teine lisaeelarve, milles kõik need summad sees.