Kuma uudiste ajaveeb

22.9.04

Paide korraldab Jüriöö ülestõusu mälestusmärgi ideekonkursi

Paide linnavalitsus otsustas kuulutada välja Nelja kuninga mälestusmärgi ideekavandi konkursi. Linnavalitsusse oodatakse kavandeid, mille järgi püstitada Vallimäele mälestusmärk meenutamaks 1343. aastal toimunud Jüriöö ülestõusu.

Tööde hindamiseks moodustas linnavalitsus linnapea Inderk Kivimäe juhitava komisjoni. Sinna kuuluvad veel abilinnapea Kersti Laastau, linnavalitsuse kultuurijuht Jüri Hansen, arhitekt-nõunik Moonika Tisler, muinsuskaitseinspektor Aino Pung, Vallitorni juhataja Jaak Salmar, Huvikeskuse Kunstikooli õpetaja Cornelia Kerm ning linnavolikogu haridus- ja kultuurikomisjoni esimees Andres Taimla.

Abilinnapea Kersti Laastau on raadiole rääkinud, et pärast Jüriöö mälestusmärgi kavandite laekumist korraldatakse ka avalik väljapanek, kus saavad oma lemmiku valida linnakodanikud. Kui volikogu kavandi heaks kiidab, siis võib projekteerimine Laastau prognoosi kohaselt alata 2005. aastal.

Mälestusmägi mõtte autor Andres Taimla on rääkinud, et ausammas võiks olla suurejooneline - selle kõrgus võiks olla vähemalt 12 meetrit. Jüriöö mälestusmärgi kavandeid oodatakse 29. oktoobrini.