Kuma uudiste ajaveeb

13.9.04

Škoda Ralli võitsid Priit Saluri ja Indrek Lepp

Reedel ja laupäeval Järvamaa teedel toimunud Škoda Ralli võitis Mitsubishil kihutanud Eesti ekipaaž Priit Saluri ja Indrek Lepp.

Ralli kümne kiiruskatse järel oli liidripositsioonil järvakas Lembit Nõlvak, kelle Subarul purunes aga käigukast ning rallidebüüti teinud Nõlvak pidi liidrikohalt rajaäärde jääma. Nõlvaku katkestamise järel asus liidripositsioonile Mitsubishil sõitnud venelased Andrei Zhigunov ja Igor Ter-Oganesjants, kes lasid liidrikoha käest viimasel kiiruskatsel ja pidid leppima teise kohaga. Kolmanda koha said Subarul kihutanud venelased Alexandre Dorossinski ja Dmitri Balin.

Järvakad Marko Vikroja ja Jaan Põldsepp asusid oma masinaklassis rallit juhtima, kuid rehvipurunemine põhjustas suure ajakaotuse ning kokkuvõttes lõpetati oma klassis teisel kohal ning absoluutarvestuses 24. kohal. Rohkem järvakaid ralli finišisse ei jõudnud, Einar Valdma ja Tigran Sultanjantsi Ladal purunes teisel kiiruskatsel mootor, sama saatus tabas ka seitse kiiruskatset vastu pidanud Tarmo Savisaare autot.

Kurikuulsas sõpruse augus lõpetas oma võidukihutamise üks auto, venelased Yuri Sidorenko ja Vladimir Mikheev ei tulnud Mitsubishi ohjamisega toime, sõitsid teelt välja ja auto rullus üle katuse. Samas kohas tegi väljasõidu ka Gabriel Müürsepp, kelle auto jäi ratastele ja tema sai sõitu jätkata. Ükski rallisõitja viga ei saanud.

Venelaste õnnetust pealtvaatajate hulgast jälginud Marko Vikroja endine kaardilugeja Olaf Suuder ütles Kuma ralliraadiole, et meestel oli legend valesti koostatud ja see sai neile ka saatuslikuks. "Sõpruse auk pole tavaline kurv ja seda tuleb teisiti märkida," rääkis Suuder.

Pärast ralli finišit peetud klassivõitjate vigursõidu, mille peaauhind oli sõiduauto Škoda Fabia, võitis napi eduga Läti võistleja Gaspars Shimkus.

Kokku startis reede õhtul Škoda rallile ligi 70 rallipaari, neist finišisse jõudis 47 meeskonda.