Kuma uudiste ajaveeb

2.9.04

Kabala vallavalitsus küsib elanikelt, kas ühineda Pilistvere või Lõuna-Järvamaa piirkonnaga

Kabala vallas algab neljapäeval rahvaküsitlus selgitamaks elanike arvamust ühinemiseks Lõuna-Järvamaa või Pilistvere piirkonnaga.

Vallavanem Urmas Kupp rääkis Kuma raadiole, et elanikel on küsitluslehtedel valida kolme võimaluse vahel, neist esimene on ühinemine Oisu ja Türi valla ning Türi linnaga, teine võimalus ühinemine endise Pilistvere kihelkonna omavalitsustega ning kolmas võimalus on öelda ühinemisele ei.

Kupp lisas, et kui vallarahva hääl jaguneb pooleks ehk siis pooled on Lõuna-Järvamaa ja pooled Pilistvere poolt, siis valda kaheks jagama ei hakata. Kupu sõnul otsustas volikogu, et vald peab jääma tervikuks.

Kabala korraldab rahvaküsitluse kuuel külakoosolekul, neist esimene toimub täna õhtul kell kuus Villevere - Rassi küla elanikele sõltuvalt ilmast kas Villevere pargis või sotsiaalmajas.

Koosolekud toimuvad veel 3. septembril kell 19 – Kurla – Meossaare küla Õuna baaris;
13. septembril kell 18 – Kabala küla Kabala rahvamajas; 14. septembril kell 13 Ollepa – Pibari küla Ollepa raamatukogus; 14. septembril kell 18 Arkma – Sagevere küla endises Arkma ambulatooriumis ja 15. septembril kell 18 Kahala küla Kahala raamatukogus.