Kuma uudiste ajaveeb

28.9.04

Ambla, Albu ja Roosna- Alliku kinnitavad koostöömemorandumi

Ambla, Albu ja Roosna- Alliku volikogud võtavad oktoobris vastu memorandumi koostöö jätkamisest. Volikogude memorandumid toetaksid koostöö otsimist ja ühiste huvide kaardistamist, milles lepiti kokku täna Albus toimunud ümarlaual.

Ambla vallavanem Vello Teor rääkis pärast täna hommikul toimunud kohtumist Albu ja Roosna - Alliku valdade juhtidega, et omavalitsused võtavad sihiks otsida koostöövõimalusi ja vallad võivad soodsate arengute korral aastal 2009 ka liituda üheks omavalitsuseks.

Vello Teor rääkis raadiole, et piirkonna koostöövõimalused puudutavad haridust ja kultuuritööd. Näiteks käivad piirkonna lapsed Aravete keskkoolis, samas on Albus silmapaistev kultuuritöö, millest naabritel õppust võtta.

Albu, Ambla ja Roosna- Alliku liitumisel tekiks enam, kui 5000 elanikuga omavalitus, mille territoorium oleks 560 ruutkilomeetrit.

Ambla vald tegi kevadel ettepaneku liitumise üle läbi rääkida Albu ja Roosna- Alliku kõrval ka Lehtsele ja Järva- Jaanile, kes mõlemad loobusid läbirääkimistest.