Kuma uudiste ajaveeb

26.8.04

Väätsa prügila plaanib suurendada olmeprügi vastuvõtuhinda

Väätsa prügila kavandab olmeprügi vastuvõtuhinna tõstmist. Prügila direktor Aivar Lõhmus rääkis raadiole, et hind peab tõusma, kuna prügila opereerimise kulud on kasvanud.

Lõhmuse sõnul on mootorikütuste hinnad kasvanud aastaga viiendiku võrra ja uuest aastast on saastemaks ladestatava prügi tonnilt praeguse 4 krooni asemel 30 krooni. Ka tahab prügila vastuvõetavate jäätmete igalt tonnilt broneerida 75 krooni esimese prügiplatsi sulgemiseks.

Praegu on prügi vastuvõtu hind 350 krooni tonnilt. Lõhmus rääkis, et lähtudes kütusehinna ja saastemaksu kasvust ning sulgemisraha broneerimise vajadusest oleks 2005. aasta algusest mõistlik hind 450 krooni tonni eest.

Aivar Lõhmus rääkis raadiole, et prügila nõukogu koguneb hinna tõstmist arutama ilmselt septembris. Tänase seisuga on prügila nõukogu teavitanud kliente võimalusest, et uuel aastal jäätmete vastuvõtmise hinnad suurenevad.

Nõukogu esimees Andres Jalak pidas tõenäoliseks, et hind on uuest aastast 390 krooni tonni eest. 40 kroonine hinnatõus sisaldaks kütuse ja saastetasu kasvu kompenseerimiseks vajalikku raha. Jalaku prognoosi kohaselt hakatakse ladestusala sulgemiseks raha koguma 2006. aastal. Siis võib hind tõusta 450 kroonini tonni eest.

Aivar Lõhmus rääkis, et tema hinnangul toob 30 protsendiline hinnatõus Väätsa prügilas jäätmete vastuvõtmisel tavatarbijale kaasa 10 protsendi suuruse prügihinna tõusu, kuna prügilamaks moodustab lõpphinnast kolmandiku.