Kuma uudiste ajaveeb

6.8.04

Viru väljaku arendaja ostis Paide tütarlastegümnaasiumi hoone

Viimsi valla elanik Alvar Ild ostis täna hommikul toimunud enampakkumisel Paides asuva endise kooli- ja raamatukoguhoone.

Oksjonil osales kaks pakkujat, lisaks Alvar Ildile ka Koeru valda registreeritud osaühingu Gromell esindaja Jarkko Arhilahti. Posti 12 hoone alghind oli 500 000 krooni, oksjoni võitis Ild, kes pakkus 555 000 krooni.

Ild, kes on ka Viru Väljaku Arenduse osaühingu juhatuse liige ja Viru hotelli erastanud SRV Kinnisvara tegevjuht, ostis maja eraisikuna.

Ild ütles Kuma raadiole, et maja on ilus ning tal on plaan asuda pärast linnaga ostu-müügilepingu sõlmimist seda korrastama. Ildi näeb võimalust rajada sinna konverentsikeskus, koos tingimustega toitlustamiseks ja ööbimiseks. Ildi sõnul peab arendaja arvestama väärika maja ajalugu ja piire, mille seab hoone põrandapind - 700 ruutmeetrit.

Linn on hoonet püüdnud müüa viimased neli aastat. Oksjonitel on alghinnaks küsinud 1,5 miljonit, 1 miljon, 750 000 ja 500 000 krooni.

Kõik müügikatsed on nurjunud ostjate puudumise tõttu.Endine tütarlastegümnaasiumi hoone Posti tänaval sai valmis aastal 1908. Majas on lisaks koolile olnud ka pioneeride maja ja Järvamaa keskraamatukogu. Alates aastast 2001 seisab hoone tühjana.