Kuma uudiste ajaveeb

4.8.04

Vao mõisahoone jäi enampakkumisel müümata

Poole miljoni kroonise alghinnaga enampakkumisel olnud Vao mõisakinnistu jäi müümata, tähtajaks ei laekunud ühtegi ostusoovi.

Koeru valla majandusnõunik Guido Kraav rääkis Kuma uudistele, et kaks inimest tundis mõisa ostmise vastu küll huvi, kuid pakkumisi nad ei esitanud.

Vao mõisahoone ja kinnistu edasise saatuse otsustab volikogu, üks võimalus on kuulutada avatuks teine enampakkumine, teise võimalusena näeb majandusnõunik kinnisvaraettevõtete kasutamist.

Kraavi sõnul on mõisahoone suhteliselt heas seisus. Tänavu kevadeni koolimajana kasutatud hoone ruumid on korralikult värvitud ja mõned aastad tagasi uuendati kogu elektrisüsteem. Kraav lisas, et lähitulevikus tuleb uuel omanikul mõisa katus vahetada.

Mõisahoone ühes osas on praegu veel raamatukogu. Mõisa müügist saadav raha kasutatakse Kraavi sõnul lasteaia korrastamiseks ja seejärel plaanitakse raamatukogu mõisahoonest lasteaeda kolida.

Investeerimiskohustusi vald mõisa ostjale ei sea, müügitingimustes tuleb ära näidata mõisa kasutamise plaan ning tasuda osavõtu- ja tagatisraha.