Kuma uudiste ajaveeb

3.8.04

Paidesse kerkib Kesk-Eesti suurim automüügi- ja teeninduskeskus

Osaühing Auto Frollo plaanib koos Lada Eesti ja ARX Eestiga avada septembris Paides Pärnu tänav 114 Kesk-Eesti suurima automüügikeskuse koos kaasaegse hoolduskeskuse ning tehnoülevaatuspunktiga.

Kogu kompleksi pindala on 4500 ruutmeetrit, sellest 1500 ruutmeetrit moodustab autosalong ja teeninduspool. Enam kui seitsmesaja ruutmeetrises müügisaalis on esialgu esindatud kolm automarki - Lada, Škoda ja Ssang Youngi Rexton ning Musso Sport maasturid. Lisaks on oma automarkide esindusest Paides huvi tundud veel mitu müügifirmat. Müügisaali ja teeninduspoole juurde kuulub kaasaegne olmekorpus ning 70ruutmeetrine õppeklass.

Autode teenindussaalis saab korraga remonti teha kümnele masinale, olema saab kaasaegne Bosch diagnostikasüsteem, kontrollseadmed ja tehnoülevaatuspunkt kõigile sõidu- ja väikeveoautodele. Ka hakatakse Paide uues autokeskuses pakkuma Eestis uusimat sillakontrolli neljarattaveolistele autodele.

AS Lada Eesti juht Tiido Jakobson rääkis Kuma uudistele, et ettevõttel on head kogemused Aravete autoteenindusest ning sarnast teenust, kus inimene toob auto teenindusse ja saab korras ning tehnoülevaatuse läbinud auto kätte, rakendatakse ka Paides.

"Mõte Paidesse autokeskus rajada on olnud juba aastaid. Algul plaanisime ainult Lada esindust, kuid ajad on muutunud ning lisanduvad veel kindlasti Škoda ja Ssang Young," rääkis Jakobson. "Autode varuosade tarneks on kokkulepe sõlmitud aktsiaselts Salome Automaailma müügiketiga, sisseseade tarnib Stokker Tööriistakeskus."

Jakobson lisas, et uue keskuse ehitusel kasutatakse võimalikult palju kohalike tegijate abi. Nii näiteks on ehituse peatöövõtja AS KEK´i Ehitus, erinevate süsteemide paigaldusega tegelevad veel Paide EG, Comfort/ETP Grupp, Pogi, Paide Vesi ning arhitektid Riina Lepp ja Ene Trummal.

Paide uues autokeskuses saab tööd kuni 30 inimest, investeeringu kogumaht on 11 miljonit krooni ning uksed plaanitakse avada septembris.