Kuma uudiste ajaveeb

11.8.04

Paide kavandab gümnaasiumi uue võimla ideekonkurssi

Paide kuulutab sügisel välja ideekonkursi Paide Gümnaasiumi uue võimla rajamiseks. Linna planeeringujuht Avo Põder ütles raadiole, et arhitektidelt ja planeerijatelt oodatakse nutikaid kavandeid uue võimla ehitamiseks.

Põder ütles raadiole, et kuna kooli juures napib ruumi, siis on keeruline suurt maja Paide Gümnaasiumi ja Pärnu tänava vahele mahutada. Ka tribüünideta hoone ehitamine on Põdra sõnul keeruline, kuna spordihall ise nõuab pea 1000 ruutmeetrit maad. Hoone ehitamisel seavad piiranguid tänavakaitsevöönd, ka ei tohi hall olla liiga lähedal pikaravihaiglale ega varjata koolimaja klasside valgust.

Peamine küsimus on Avo Põdra sõnul see, milliseid ülesandeid spordihoonele seatakse. Arutatakse, kas võimla peaks olema spordipaik kooli tuhandele õpilasele, või ennekõike paik pidada turniire ja suuremaid spordiüritusi.

Linna haridusjuht Jüri Hansen rääkis, et võimla oleks mõttekas ehitada just kooli juurde. Hansen ütles, et õpilased vajavad võimlat sportimiseks ja võimla päevasel ajal rakendust.

Linnaarhitekti Moonika Tisleri sõnul oodatakse ideekonkursilt sellise võimla kavandit, mis kasutaks krundi võimalused maksimaalselt ära, rikkumata linnaruumi. Pärast ideekonkurssi tellib linn eskiisprojekti ja alustab võimla ehituse planeerimist.