Kuma uudiste ajaveeb

13.8.04

Oisus algavad hääletused Türi suurvallaga liitumise üle

Homme kell 1 algab Kubja pargis esimene Oisu valla neljast küsitlusest uurimaks inimeste suhtumist liitumisse Türi suurvallaga.

Valimisealistele elanikele jagatakse sedeleid küsimusega: Kas olete nõus Oisu valla ühinemisega Kabala valla, Türi valla ja Türi linnaga? Inimesed peavad vastama kas jah või ei.

Enne küsitlust saavad inimesed kuulata vallajuhtide selgitusi liitumise kohta ja neile küsimusi esitada.

Vallavanem Toomas Marrandi ütles Kumale, et iga koosoleku lõpus loetakse hääled kokku ja tulemus märgitakse protokolli, see antakse volikogule, mis otsustab, kas võtta vastu Türi linna ettepanek moodustada suur Türi vald, või mitte.

Toomas Marrandi sõnul võivad Oisu valla volikogu 13 saadikut oma vastuse Türi linnale otsustada 26. augustil.

Oisu vald korraldab teise rahvakoosoleku esmaspäeva õhtul kell 7 Taikse rahvamajas, kolmanda järgmise nädala kolmapäeval kell 7 Oisu rahvamajas ja neljanda esmaspäeval, 23. augustil kell 7 Rauklas Mägede majas. Vald on valmis pannud 1081 sedelit, puhuks, kui kõik valimisõiguslikud kodanikud oma seisukoha ütlema peaksid.

Türi linn alustab rahvakoosolekuid 24. augustil kell 6 Türi Kultuurimajas, teine arutelu on 25. augustil kell 6 Türi Majandusgümnaasiumis ja kolmas 26. augustil kell 6 Türi Muuseumis. Kohtumistel annavad selgitusi linnavolikogu ja - valitsuse liikmed. Linnavolikogule esitatakse arutelude protokollid septembrikuu istungil. Küsitlust linnapea Kaia Iva sõnul plaanis pole.

Türi ja Kabala valla volikogud otsustavad rahva arvamuse selgitamise viisi augustikuu istungitel. Vallavanemad Enn Mäger ja Urmas Kupp ütlesid, et volikogud annavad Türi linna ettepanekule vastuse hiljemalt oktoobris.