Kuma uudiste ajaveeb

12.8.04

Üllar Vahtramäe ei tea täpselt iseenda ega Järvamaa keskmist palka

Järva maavanem Üllar Vahtramäe tunnistab tänases Maalehes ilmunud intervjuus, et ei tea, kui suur on ta palk. Vahtramäe ütleb ajalehes, vastates palgaküsimusele, et see peaks olema kusagil Riigi Teatajas kirjas ja ta ise täpselt ei tea. Maavanema kuupalk on veidi üle 23 000 krooni, pluss lisatasu teenistusaastate eest.

Vahtramäe ei suutnud anda ka täpset vastust küsimusele, kui suur on Järvamaa keskmine palk. Ta vastas, et Järvamaa keskmine töötasu on viimastel aastatel püsivalt maakondadest esimese viie hulgas olnud. Järvamaa keskmine palk on veidi üle 5400 krooni.

Maalehe reporteri küsimusele - kas tal pole häbi nii suurt palka vastu võtta, vastas Vahtramäe, et palka keegi tema käest ei küsi. Valitsus on selle kinnitanud. Vahtramäe rääkis lehele, et valitsus, kes on selle palganumbri kinnitanud, leiab, et töö on sellist palka väärt.

Vahtramäe ütles, et avaliku sektori ja erasektori vahe ongi, et erasektoris ütleb ärimees alati, et raha ei ole kunagi häbi vastu võtta, kui sulle seda legaalselt antakse.

Täispikkuses intervjuud Järva maavanema Üllar Vahtramäega saab lugeda tänasest Maalehest.

Muu hulgas ütleb Vahtramäe lehes veel, et tal pole kunagi poliitilisi ambitsioone olnud. Maavanemaks kandideerimiseks laskis ta end vallavanematel ja parteil ära rääkida.