Kuma uudiste ajaveeb

17.8.04

Aktsiaseltsil Kuma täitub 16. tegutsemisaasta

Kuma juht Ervin Runnel meenutab, et 17. augustil 1988. aastal asutati Paide Rajooni Rahvasaadikute Nõukogu Täitevkomitee otsusega kooperatiiv Kuma, mõni aeg hiljem sai seadusandluse muutudes kooperatiivist aktsiaselts.

Esimene Kuma ristsõnaleht ilmus 1. septembril 1988. aastal ja oli pühendatud Türi Staadionikrossile. Esimesed viis aastat tegeles ettevõte ristsõnade väljaandmise ja kirjastamisega, sinna vahele mahtusid veel postkaardid ja reklaamtrükised. Algusaastatel kirjastas Kuma ka näiteks Surguti Teedeehitustrusti infolehte.

Viis aastat hiljem, 1993. aasta esimesel septembril alustas tööd Kuma raadio. 1994. aastal asutasid Kuma omanikud Lätis Sia Kuma, tänaseks kuulub 60-65 % Lätis ilmuvatest ristsõnadest Sia Kuma väljaannete hulka.

Kolm aastat tagasi alustas tööd Kuma enda trükikoda, möödunud aasta juunis avati Kuma Foto Paide kauplus ning tänavu mais tegi uksed lahti ka Kuma Foto Türi esindus.

Runneli sõnul alustas Kuma nelja töötajaga, tänaseks on põhikohaga töötajaid üle 50. Kui lisada veel Lätis tegutsev Sia Kuma ja lepingulised ristsõnakoostajad, siis läheneb töötajate arv sajale.