Kuma uudiste ajaveeb

9.7.04

Ringhäälingumuuseumis käis esimesel poolaastal 2300 külalist

Muuseumi juhataja Juhan Sihver rääkis raadiole, et 90 protsenti huvilistest oli väljastpoolt Järvamaad. 2300 -st külalisest 1200 on olnud täiskasvanud ja tuhatkond koolinoored või päris lapsed.

Eesti ringhäälinguajalugu on käinud uurimas huvilised kümnelt maalt, ka Kanadast, Prantsusmaalt, Ameerikast ja Mehhikost. Sihvri sõnul on tema rahul, sest külalisi on sel aastal olnud rohkem, kui mullu.

Muuseum on korraldanud seitse näitust, neist üks oli Paides, teine Haapsalus.
Paide Gümnaasiumis oli veebruaris väljapanek "Türi raadiosaatejaam 1937-1941" ning mais-juunis esimese raadiosaate aastapäeval sai sama näitusega tutvuda Haapsalus Sidemuuseumis.

Türil on muuseum näidanud Raivo Järvi joonistusi ja väljapanekut "Diktoreid ETV ekraanilt". Praegu on üleval väljapanekud "Tere hommikust, põllumehed!", fotonäitus "Lembit Lauri - 75" ning "Nukud ja kostüümid Eesti Televisiooni ekraanilt".

Sihver rääkis raadiole, et oktoobris plaanitakse avada väljapaneku "Eesti Televisiooni saatejuhid". Sihver teeb ka ettevalmistusi, et teha muuseumis kaasaegseid salvestusi vanadelt magnetlintidelt, heliplaatidelt.

Sihvri sõnul on sel aastal tehtud vähem näituseid, kui varasematel aastatel, Sihver ütles, et on püüdnud koostada väljapanekuid, mida ei peaks häbenema.