Kuma uudiste ajaveeb

21.7.04

Politsei kahtlustab Koigis tabatud mehi tapmises, süütamises ja ärandamises
 
Politsei kahtlustab ööl vastu teisipäeva Koigis tabatud kolme meest Laimetsa külas toimunud tapmises, süütamises ja ärandamises.
 
Ringkonnaprokurör Anu Kaldasaun rääkis Kuma uudistele, et ärandatud autos tabatud kolm meest on praegu kinnipeetud kahtlustatavatena, tõkendit meeste vastu veel kohaldatud pole.
 
Kaldasauna sõnul kahtlustatakse kinnipeetuid tapmises, ärandamises ja tulekahju põhjustamises, seega on kinnipeetud mehed nimetatud sündmustega seotud, kuid mida keegi neist täpselt tegi, selgitab   eeluurimine. Eeluurimine on alles alanud ja selle huvides ei saa kahtlustatavate ütlusi avaldada, prokuröri kinnitusel on kõik kolm kahtlusalust ütlusi juba andnud.
 
Ööl vastu teisipäeva ärandati Imavere vallas Laimetsa külast sõiduauto Žhiguli, mille politseinikud tabasid koos kolme kahtlusalusega kümmekond minutit pärast teatamist Koigi vallamaja juurest. Poolteist tundi pärast ärandajate tabamist teatati Laimetsa külas majapõlengust, mille kustutamise käigus leiti 58aastase mehe vägivallatundemärkidega surnukeha.
 
Politsei kahtlustab kolmes kuriteos varem varguste ja huligaansuse eest kohtulikult karistatud 30aastast Maitu ja Rainerit ning 31aastast Urmast.