Kuma uudiste ajaveeb

26.7.04

Koigist tabatud autovargad tunnistavad enda süüd mõrvas ja tulekahju tekitamises

Möödunud nädalal Koigis kahtlustatavatena kinni võetud kolme autoärandaja süü mõrvas leidis tõendamist ja kohus andis loa võtta mehed eeluurimise ajaks vahi all.

Mehed tunnistasid üles, et peksid ööl vastu 20. juulit Laimetsa külas surnuks 1946. aastal sündinud Helduri ja süütasid seejärel ohvri korteri tõendite hävitamiseks põlema.

Pärast süütamist istusid mehed võõrasse Žigulisse ja põgenesid kuriteopaigalt, teadmata, et auto omanik oli nende tegevust pealt näinud ja sellest politseisse teatanud.

Politseipatrull pidas kümmekond minutit pärast ärandamisteate saamist varastatud auto Koigi vallamaja juures kinni ja võttis sõidukis olnud varem varguste ja huligaansuse eest kohtulikult karistatud purjus 30aastased Maidu ja Raineri ning 31aastase Urmase vahi alla.

Lääne ringkonnaprokurör Anu Kaldasaun ütles BNSile, et mehed on süü üles tunnistanud ja kohus andis politseile loa hoida neid vähemalt pool aastat vahi all.

Kaldasauna sõnul on tegu kohalike inimestega, kes ilmselt tundsid ka oma ohvrit, samas on veel vara kommenteerida veretöö motiivi. Prokuröri sõnul võtab kriminaalmenetlus ja süüdlaste kohtu ette saatmine aega vähemalt paar kuud.