Kuma uudiste ajaveeb

20.7.04

Järvamaal autoärandamises kahtlusalustena tabatud mehed võivad olla seotud külaelaniku surmaga ja majapõlenguga
 
Politseil on alust arvata, et ööl vastu teisipäeva Järvamaal Laimetsa külast auto ärandanud mehed on seotud samas külas varahommikul toimunud põlenguga ja ühe mehe surmaga.
 
Politsei teatel helistas ööl vastu teisipäeva kella 3.15 politseisse 1949. aastal sündinud Kalle, kes teatas, et tema maja ümber jalutavad kolm meest. Viis minutit hiljem teatas helistaja, et kahtlased mehed istusid tema kasutuses olevasse sõiduautosse VAZ 2107 ning sõitsid sellega Koigi suunas.

Politseipatrull pidas auto koos selles olnud meestega kinni kella 3.31 ajal Koigi vallamaja juures.
 
Lääne politseiprefektuuri vanemkonstaabel Maria Murakas rääkis Kuma uudistele, et ärandatud autost peeti kinni kolm kahtlusalust, varem varguste ja huligaansuse eest kohtulikult karistatud 1974 sündinud Mait ja Rainer ning 1973 sündinud Urmas.
 
Poolteist tundi pärast kahtlusaluste tabamist, kell 5.09 sai Järvamaa Häirekeskus teate, et Laimetsa külas põleb elumaja.
 
Operatiivkorrapidaja Margo Tammepõld rääkis Kuma raadile, et maja ühes toas põles kaks diivanit ja majast leiti mehe surnukeha.
 
Maria Murakase teatel leiti kustutustööde käigus 1946. aastal sündinud Helduri vägivalla tundemärkidega surnukeha ning politseil on alust arvata, et kinnipeetud autoärandajad võivad seotud olla nii surnud mehe kui tulekahjuga.
 
Mehe surmapõhjuse ja millest tuli alguse sai selgitavad politsei ja päästeteenistuse inspektorid. Tabatud kahtlusalused mehed viidi kainenema ning kas neist keegi ka vahi alla jäetakse ei osanud Murakas veel öelda.