Kuma uudiste ajaveeb

5.7.04

Järvamaa Omavalitsuspäev toetab Üllar Vahtramäe esitamist maavanemaks

Järvamaa valla- ja linnaesindused võtsid esmaspäeval erakorralisel Omavalitsuspäeval vastu otsuse toetada Üllar Vahtramäed maavanema kandidaanida.

Kuulanud ära regionaalministri Jaan Õunapuu ja Järva maavanema kandidaadi Üllar Vahtramäe, otsustas Järvamaa Omavalitsuste Liidu kõrgeim organ, Omavalitsuspäev, toetada Üllar Vahtramäe esitamist Järva maavanema ametikohale. Vahtramäe toetamise poolt oli 60 inimest, vastuhääli ei antud.

1961. aastal sündinud Vahtramäe on lõpetanud Eesti Põllumajandusülikooli põllumajanduse ökonoomika erialal. Alates 2003. aastast on Vahtramäe Järvamaa Arenduskeskuse juhataja, 2003. aastal töötas Järvamaa ettevõtluskeskuse juhina. Samuti on ta töötanud siseministeeriumi osakonna juhatajana, maavalitsuse rahandusosakonna juhatajana, maavanema asetäitjana ja Kareda vallavanemana. Üllar Vahtramäe kuulub Reformierakonda.

Vahtramäe ise on Kuma raadiole rääkinud, et kandideeris maavanemaks mitmete inimeste palvel ja on nüüd kogukonna hüvanguks valmis ka sellesse ametisse asuma.

Vahtramäe kirjutas konkursiessees maavanema osatähtsusest: "Regiooni arendavad inimesed, kes seal elavad -neile on vaja luua vastavad eeldused ja aidata kaasa ideede realiseerimisele. Maavanema ülesanne on nende inimeste innustamine ja tunnustamine ning mahajääjate järeleaitamine."

Regionaalminister esitleb Üllar Vahtramäe kandidatuuri Järva maavanemaks nimetamiseks Vabariigi Valitsusele 8. juulil.