Kuma uudiste ajaveeb

7.7.04

Järvamaa Häirekeskus võib liituda Põhja päästepiirkonnaga

Päästeameti avalike suhete büroo juht Beata Perens rääkis raadiole, et lisaks senisele plaanile liita Järvamaa Häirekeskus Lääne Regionaalse Häirekeskusega on hakatud kaaluma selle ühendamist Põhja Piirkonnaga. Tallinna – Tartu tee kulgeb läbi Järvamaa ja kahe piirkonna sees on Perensi sõnul lihtsam päästetööd korraldada.

Perens rääkis, et liitmise sõlmküsimus on raadioside korraldamine, sest tuleb tagada, et operatiivmeeskonnad saaksid ühenduse keskusega kõikjalt maakonnast.

Häirekeskuste koondamisel on kolm peamist argumenti, Perensi sõnul on suurte keskuste kaudu kergem juurutata tehnilisi lahendusi, koolitata töötajaid ja kriisihetkedel on suurte keskuste kaudu lihtsam infot vastu võtta ja kasutada.

Maakondliku häirekeskuse kaotamise juures on Perensi ütlust mööda märkimisväärne risk see, et suures keskuse töötajad ei tunne nii hästi kohalikke teid ja paiku. Perens loodab, et see oskusteave ei kao ja ka suur keskus suudab inimestele sama hästi abiks olla, kui kohalik.

Järvamaa Häirekeskuse liitmiseks tähtaegu seatud ei ole, Perensi sõnul on regionaalsete häirekeskuste kontseptsiooni elluviimisel peatähtis tagada inimestele abi vähemalt senises kvaliteedis.