Kuma uudiste ajaveeb

8.6.04

Väätsa volikogu lükkas tagasi osaühingu Väätsa Agro põllumaade kasutamist puudutava vaide

Väätsa vallavolikogu ei rahuldanud osaühingu Väätsa Agro vaiet, mis on seotud nelja maatüki kasutusõigusega.

Alates tänavuse aasta algusest on volikogu võtnud vastu ja tühistanud otsuseid, mis puudutavad valla territooriumil asuva nelja maavalduse, neist kolm põldu Röal ja üks Piiumetsas, kasutusõigusi.

Tänavu jaanuaris andis volikogu neli maavaldust, kokku veidi alla poolesaja hektari, Hõbenurme talu peremehe Valdur Väino kasutada. Seoses Väätsa Agro vaidega tühistas volikogu selle otsuse ning viimati maikuus tehtud otsuse kohaselt andis volikogu kaks maavaldust osaühingu Väätsa Agro ja kaks maatükki Valdur Väino kasutada.

Volikogu esimehe Tiit Tuuleveski sõnul polnud Väätsa Agro aga selle otsusega rahul ning esitas vaide, taotledes volikogu otsuse tühistamist ja ka kahe talumehele eraldatud maatüki osaühingu kasutusse andmist.

Täna otsustas volikogu eelmise istungi otsust mitte tühistada ja osaühingu Väätsa Agro vaie lükati tagasi.

Valdur Väino on Väätsa Agro järel suuruselt teine põllumajandusettevõtja Väätsa vallas. Ta kasvatab enam kui kahesajal hektaril teravilja ja loodab 40 hektari lisamaa saamisel ettevõtlust laiendada. Osaühing Väätsa Agro on valla suurim tööandja ja valla eelarvesse laekub ettevõtte 230 töötaja maksutulu.