Kuma uudiste ajaveeb

29.6.04

Väätsa vallavanem plaanib sügisel asuda tööle Riigikogus

Väätsa vallavanem Jarno Laur plaanib sügisel asuda tööle Riigikogu liikmena. Laur saab õiguse pääseda parlamenti, kuna Andres Tarand valiti Europarlamenti.

Kaks saadikut, kel oleks õigus enne Lauri parlamenti pääseda, riiklik lepitaja Raivo Paavo ning aktsiaseltsi Elektronpost juhatuse esimees Tõnu Kõiv, on teatanud, et ei soovi saada Riigikogu liikmeks.

Laur ütles raadiole, et vallavanema kohalt lahkumine ja pääs Riigikokku pole veel päris kindlad. Esmalt tuleb ära oodata Europarlamendi valimiste tulemuste kinnitamine ja Tarandi lahkumine ning ka Raivo Paavo ning Tõnu Kõivu loobumine tööst parlamendis.

Laur on enese sõnul Riigikokku töölemineku otsustanud, kuna tema jaoks on see tõsine väljakutse. Lauri lahkumine võib mehe enda sõnul teoks saada kõige varem septembri keskel. Seni püüab Laur teha oma tööd vallavanemana võimalikult hästi, et järgmisel vallavanemal oleks lihtsam ametisse asuda.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonnal on riigikogus kuus kohta, Jarno Lauri tööleasumine parlamenti on võimalik, kuna Raivo Paavo on öelnud, et eelistaks jätkata tööd riikliku lepitajana ja Tõnu Kõiv on öelnud, et kui järjekord peaks temani jõudma, loobub ta riigikogu liikme kohast.