Kuma uudiste ajaveeb

9.6.04

Maavanem peab Suur- Järvamaaga kiirustamist võimatuks

Järva maavanema kohusetäitja Tähve Milt ütles täna pärast nõupidamist omavalitsusjuhtidega, et Suur – Järvmaa loomisega ei tohi kiirustada. Maavanem kutsub Suur- Järvamaa loomise kaalumiseks kokku töörühma.

Mildi sõnul võib liigne kiirustamine tekitada omavalitsustes pahameelt ja kahjustada piirkondadest tehtavat liitumissuunalist koostööd.

16 omavalitsuse liitumine on Mildi sõnul majanduslikult põhjendatud. Nii tekiks 350 miljoni kroonise aastaeelarvega omavalitsus, mis oleks arvestatav partner laenu- ja projektiläbirääkimistel rahvusvaheliste organisatsioonidega.

Samas sai Mildi sõnul tänasel arutelul selgeks inimeste hirm selle ees, et kohalikud teenused kaugenevad inimesest. Praegused omavalitsusjuhid seda aga Mildi sõnul ei soovi.

Milt rääkis raadiole, et Suur- Järvamaa loomisega pole võimalik kiirustada, samas ei loobu ta ka maakonna terviklikkuse ja arengu hüvanguks sünergia otsimisest.

Mildi sõnul on maakonnas selged koostööpiirkonnad, maavanema hirm on, et Järvamaa praegune terviklikkus võib ohtu sattuda, kui piirkonnad liituvad ja Ambla, Albu, ning Roosna Alliku jäävad liitumistest kõrvale.

Maakonna terviklikkuse säilitamiseks plaanib Milt arutelusid jätkata, ehkki täna sai tema sõnul selgeks, et teemat tuleb käsitleda ettevaatlikult.