Kuma uudiste ajaveeb

18.6.04

Järva-Jaanis on homme priitahtlike pritsimeeste foorum

Päästeamet ja Järva-Jaani tuletõrjeselts korraldavad homme Järva-Jaani kultuurimajas priitahtlike pritsimeeste foorumi. Arutelu keskendub kogukonna ohutusele. Räägitakse vabatahtlike koolitamisest, koostööst päästeteenistuse, omavalitsuste ja naabrusvalvepiirkondadega. Arutatakse ka, kuidas meelitada noori tuletõrjeseltsidesse.

Kolmandat aastat peetava foorumi avab Päästeameti peadirektor Mati Raidma. Priitahtikke kutsuti tervitama ka regionaalminister Jaan Õunapuu, Järva maavanema kohusetäitja Tähve Milt ja Järva-Jaani vallavanem Rein Köster.

Järva- Jaanis toimub homme pärast pritsimeeste foorumit traditsiooniline tuletõrjetehnika paraad. Rongkäik hakkab liikuma kell viis Keskväljakult. Järva- Jaani tuletõrjeseltsi juhatuse esimees Tuve Kärner rääkis raadiole, et rongkäiku oodatakse vähemalt 50 uut ja vana tuletõrjemasinat. Autod sõidavad ringi mööda Järva- Jaani tänavaid, paraad lõpeb Kasekoplis, kus toimub priitahtlike pritsimeeste simman.

Kavas on vigurvõistlused, tehnika – ja käsitöölaat, isetegevusnumbrid, vahu - ja veesõda, mängivad tuletõrje puhkpilliorkestrid, kohal on saunaautod ja kinobuss.

Pühapäeval külastatakse Järva-Jaani tuletõrjemuuseumi ja avatakse vanade autode varjupaik. Tuletõrjesõidukid läbivad ka seiklusraja, mis viib ümberkaudsetele küngastele, paemurdu, polügoonile ja sõit lõpeb Piknikutukas.

Tuve Kärneri sõnul oli täna hommikul end Järva- Jaani tuletõrjepäevale kirja pannud 53 organisatsiooni. Osalejate arvuks prognoosib Kärner üle tuhande. Lisaks Eestimaa pritsimeestele löövad homsetel ettevõtmistel kaasa tuletõrjujad ning nende sõbrad Saksamaalt, Itaaliast, Venemaalt ja Ameerikast.