Kuma uudiste ajaveeb

5.5.04

Täna on Järva maavanema kohale kolm kandidaati – Toomas Tippi, Veljo Tammik ja Üllar Vahtramäe

Riigikantseleisse on tänase seisuga laekunud kolme inimese avaldused kandideerida Järva maavanema kohale. Kandidaadid on Toomas Tippi, Veljo Tammik ja Üllar Vahtramäe.

Maavalitsuse majandusosakonna juhataja Toomas Tippi kinnitas avalduse kirjutamist. Ta on enese sõnul ka Isamaaliidust välja astunud, et olla ametnikuna apoliitiline. Ehkki Tippi tunnistas, et on kunagi kirjutanud avalduse astuda Reformierakonda, pole see täna enam aktuaalne.

Ka Paide abivallavanem Veljo Tammik kinnitas, et kandideerib, kuna on hästi kursis avaliku sektori tööga just omavalitsuste poole pealt ja plaanib tugevdada maavalitsuse ja omavalitsuste sisulist koostööd. Tammik on Res Publica liige.

Kolmas kandidaat maavanema kohale on Reformierakonda kuuluv Järvamaa Arenduskeskuse juht Üllar Vahtramäe. Vahtramäe ütles raadiole, et kandideerib mitmete inimeste palvel ja on kogukonna hüvanguks valmis ka sellesse ametisse asuma.

Riigikantselei avaliku teenistuse ja personaliosakonna nõunik Anu Vaabel rääkis raadiole, et komisjon ootab enne kandideerimisavalduste kokkuvõtmist ja läbivaatamist ära ka homse ja ülehomse posti.