Kuma uudiste ajaveeb

19.5.04

Paides internetiühendust pakkuv firma küsib teenuse eest tasu

Paides traadita internetiühendust pakkuv firma Vemis teatab, et plaanib alates juunist hakata teenuse tarbijatelt tasu küsima.

Vemise teadaande kohaselt ei täida linnavalitsus Vemise kaubamärki haldava osaühinguga TRL Group sõlmitud käsunduslepingut ega doteeri Paides traadita interneti pakkumist.

Vemise juht Uku Kuut ütles Kuma uudistele, et teade on hoiatus linnavalitsusele, mis pole maksnud ettevõttele lubatud dotatsiooni.

Linnapea Indrek Kivimäe sõnul pole Vemisele makstud, kuna ettevõte ei suuda tagada stabiilset ühendust ega täida seega lepinguga võetud kohustust.

Samas ütleb Vemise juht Uku Kuut, et linn pole teatanud riketest või häiretest, mida võiks nimetada lepperikkumiseks.

Vemis lõpetas Paides suurema andmemahuga tasulised lepingud, kuna esialgu kavandatust suurem kasutajate hulk piirab võimalust tagada kindel ühendus.

Uku Kuut rääkis, et kaheksa tugijaamaga leviala on projekteeritud 100 kasutaja tarvis, täna on ühendusi välja jagatud 350.

Mastid on Raekoja katusel, Pärnuväljal, Vallitornis, Ruubassaare teel, Ristiku, Soo, Tööstuse, Suur-Aia ja Kevade tänaval. Kuudi sõnul on märkimisväärselt suur koormus elurajoonide tugijaamades.

Samas pole Vemis Kuudi sõnul huvitatud täiendava ressursi loomisest kui keegi selle eest ei maksa. Vemis alustas Paides ülelinnalise traadita andmesidevõrgu testimist läinud aasta suvel, seni pole firma tasuta interneti pakkumisest teeninud sentigi.

Vemise juht Uku Kuut kohtub homme linnapea Indrek Kivimäega, et Paide traadita interneti tulevikku arutada.