Kuma uudiste ajaveeb

26.5.04

Paide linnavolinik palub maavanemal kontrollida Tõnis Kõivu vabastamise ja Indrek Kivimäe linnapeaks valimise seaduslikkust

Paide linnavolikogu opositsioonis Res Publica esindaja Kalle Grünthal esitas maavanemale kirja, paludes kontrollida linnavolikogu aprillikuu istungi otsuste seaduslikkust ja kooskõla üksteisega.

Grünthal leiab, et linnavolikogu otsus vabastada Tõnis Kõiv ametist alates 7. maist ja maksta talle lõpparve ning kasutamata puhkusekompensatsioon 78 päeva eest ei ole seaduslik.

Kuna Kõiv esitas avalduse paludes ennast ametist vabastada alates esimesest maist ja linnavolikogu otsustas seda teha seitsmendal mail, siis pole see otsus kooskõlas avaliku teenistuse seadusega.

Grünthal rääkis Kuma uudistele, et volikogu oleks pidanud Kõivu ametist vabastama avalduses märgitud kuupäevast, kuna seadusest tulenevalt pole volikogul õigus vabastamistähtaega avalduses märgitust hilisemaks lükata.

Ka on Kalle Grünthal seisukohal, et kahe linnapea üheaegset ametisolekut ei luba kehtivad õigusnormid ega ka seni toiminud halduspraktika. "Ei saa ju korraga ametis olla ka näiteks kaks presidenti või kaks peaministrit," märkis Grünthal.

Paide endine linnapea Tõnis Kõiv esitas märtsis volikogule avalduse, paludes ennast ametist vabastada alates 1. maist. Aprillis otsustas volikogu, et Kõiv vabastatakse ametist 7. mail ning samal istungil valiti uueks linnapeaks Indrek Kivimäe.