Kuma uudiste ajaveeb

25.5.04

Noor karu tutvus Oisu vallas külaelanike eluga

Oisu valla Kärevere külaelanikke külastas esmaspäeva õhtul karu.

Umbes 1,5aastane karu läks Kärevere külas vanas mõisapargis esmalt prügikastist süüa otsima ning lõbustas seejärel külaelanikke puuotsas ronides ja kastani õisi süües.

Jahimehest vallavanema Toomas Marrandi sõnul polnud karu agressiivne ning tegu oli noore karuga, kes pesakonnast äsja lahkunud ja maailma avastamas. Marrandi selgitusel on karudel paaritumisaeg ning selleks ajaks ajab emakaru eelmise pesakonna pojad endast eemale.

"Ilmselt oli ka eile õhtul inimeste elukohta uudistama tulnud karu oma niiöelda esimesel ellujäämiskursusel," märkis Marrandi.

Külavanema Valdu Välimäe sõnul pakkus karu inimestele palju nalja ja mõned arvasid lausa, et tegu on tsirkuse loomaga. "Karu ronis puu otsa ja mängis seal okstega," rääkis Välimäe. Pärast paaritunnist inimestega kohtumist põgenes karu metsa.

Jahimeeste teada lähevad eelmise peaskonna pojad pärast pulmatralli emakaru juurde tagasi, veedavad veel ühe talve koos emakaruga ning lahkuvad siis pesakonnast.

Marrandi sõnul ei tohiks inimeste juurde tulnud karu mitte mingil juhul toita ega meelitada, ka ei tohiks looma ärritada. Pigem peaks inimesed püüdma looma metsa tagasi suunata.