Kuma uudiste ajaveeb

20.5.04

Maakonnaliinide kuupileti hind kasvab juunist poole võrra

Järva maakonnaliinide kuupiletiga sõitjaid ootab juunis 50 –protsendiline hinnatõus. Praegu maksab kuupilet 100 krooni, maavanemale heakskiidu saamiseks esitatud hinnakirjas on uus hind 150 krooni. Kuupileti hinnatõusuks teeb see 50 –protsenti.

Järvamaa Ühistranspordi Keskuse juht Harri Lepamets rääkis raadiole, et vaatamata hinnatõusule on kuupilet igapäevasele reisijale kõige soodsam. Lepametsa sõnul müüakse Järvamaal keskmiselt 400 kuupiletit kuus.

Viimati tõsteti kuupileti hinda 2000. aastal - 40-lt kroonilt 100-le. Hinna kasv oli siis kolm korda suurem, kui sel aastal - 150 protsenti.

Järvamaa Ühistranspordi Keskus plaanib lisaks kuupiletile tõsta 10 protsenti sõidukilomeetri ja 20 protsenti pileti miinimumhinda.

Lepamets põhjendas hinna tõstmise vajadust kütuse kallinemisega. Järvamaa liine teenindavad bussiettevõtted - Assotrans, Atko Grupp ja Tapa Autobussipark on Lepametsa sõnul küsinud ka suuremat hinnatõusu, et maksta bussijuhtidele rohkem palka. Lepametsa sõnul ei oleks suurem hinnatõus praegu sõitjatele vastuvõetav.

Uued hinnad hakkavad kehtima juunist, sõidutasud Järvamaa ühistranspordis kasvasid viimati aastal 2000.