Kuma uudiste ajaveeb

20.5.04

Linnapea lubab paidelastele tasuta raadiointernetti ka tulevikus

Paide linnapea Indrek Kivimäe kinnitas täna pärast kohtumist linnas traadita internetiühendust pakkuva firma Vemis juhi Uku Kuudiga, et linlased saavad raadiointernetti tasuta kasutada ka tulevikus.

Vemis teatab ka täna oma kodulehel, et plaanib juunist hakata Paides ühenduse kasutajatelt tasu küsima, kuna linn ei ole kokkulepitud dotatsiooni maksnud. Uku Kuut ütles Kuma uudistele, et teade avaldati linnavalitsuse hoiatamiseks.

Uku Kuut kinnitas ka täna, et ettevõttel on linna vastu rahaline nõue, mille suurust Kuut ei avalda. Kuut rääkis, et Vemis võtab teate tasu küsimise kohta ajutiselt kodulehelt maha ja ootab linnalt dotatsiooni maksmist.

Kuut ja Kivimäe ütlesid pärast kohtumist, et linnavalitsuse ja Vemise kaubamärki haldava osaühingu TRL Group vahel sõlmitud leping on vaja üle vaadata. Mida dokumendis muuta tahetakse, ei rääkinud Kuma raadiole ei Kuut ega Kivimäe. Kuut ja Kivimäe kohtuvad leppe arutamiseks juuni alguseks.

Eile ütles Kivimäe, et linn pole Vemisele makstud, kuna ettevõte ei suuda tagada stabiilset ühendust ega täida lepinguga võetud kohustust.

Uku Kuut ütles, et linn pole Vemisele teatanud riketest või häiretest, mida võiks nimetada lepperikkumiseks.

Vemisel on Paides kaheksa tugijaamaga leviala, mis projekteeritud 100 kasutaja tarvis. Täna on võrk üle koormatud, kuna ühendusi on välja jagatud 350.

Kuudi sõnul pole Vemis hetkel huvitatud täiendava ressursi loomisest, kuna ettevõte pole internetiühenduse pakkumise eest tasu saanud.