Kuma uudiste ajaveeb

20.5.04

Järvamaa aineolümpiaadide võitjatest enam kui pooled on noormehed

Järvamaa koolide poolsada aineolümpiaadide võitjat kogunes neljapäeval Roosna-Alliku mõisas, et võtta maavanem Tähve Mildilt ja haridusjuht Vahur Salomilt vastu tänukirjad.

Kokku osales vastuvõtule 47 last, kes on võitnud 51 maakondlikku olümpiaadi, õpetajaid ja juhendajaid oli tänusaajate hulgas 37.

Maavalitsuse haridusosakonna peainspektori Janne Vingi sõnul oli lõppev õppeaasta täis positiivseid üllatusi. Nii näiteks olid enam kui pooled aineolümpiaadide võitjatest noormehed ning väga edukalt esinesid sel aastal paljud põhikoolide õpilased.

Poolesajast noorest kolm on mitme olümpiaadi võitjad - Paide Ühisgümnaasiumi õpilane Andres Piibeleht võitis muusika ja keemia alal, tema koolivend Ott Luuk sai võidud inglise keele, keemia ja bioloogia ainetes. Aravete Keskkooli õpilane Tarmo Puolokainen võitis nii keemia kui ka geograafia olümpiaadid.

Parimatest koolidest nimetas Vink Paide Ühisgümnaasiumi, Türi Gümnaasiumi ja Majandusgümnaasiumi ning ka Albu, Jäneda, Koigi, Laupa, Lehtse, Roosna-Alliku ja Väätsa Põhikoolid.

Tänasel pidulikul vastuvõtul tutvuti Roosna - Alliku mõisa ajalooga, Tähve Milt ja Vahur Salom andsid lastele tänukaardid ja -raamatud, söödi mõisa torti ja tehti ühispilt. Ka esines lastele muusikaolümpiaadi võitja ja vabariiklikul olümpiaadil teise koha saavutanud Kert Põder.