Kuma uudiste ajaveeb

18.5.04

Jaanus Marrandi ja Sven Mikser lahkuvad Keskerakonnast

Vaatamata Keskerakonna Paide osakonna pöördumisele erakonna juhatusele arvatakse Jaanus Marrandi ja Sven Mikser teisipäeva õhtul Keskerakonnast välja.

Keskerakonna peasekretär Kadri Must ütles erakonna põhikirjale toetudes, et Mikseri ja Marrandi parlamendifraktsioonist lahkumine toob kaasa automaatse erakonnast välja arvamise. Seega ei ole juhatusel võimalik hinnata muid täiendavaid asjaolusid, vaid juhatus registreerib tänasel koosolekul Marrandi ja Mikseri lahkumise erakonnast.

Musta teatel on põhikirja viidatud sätte sisust ja tähendusest teadlikud kõik fraktsioonist lahkunud Riigikogu liikmed, mistõttu saab nende erakonnast lahkumist lugeda teadlikuks ja tahtlikuks sammuks.

Keskerakonna Paide osakond esitas pühapäeval toimunud üldkoosolekul erakonna juhatusele pöördumise ettepanekuga erakonnast mitte välja arvata riigikoguliikmeid Sven Mikserit ja Jaanus Marrandit.

Paide osakonna esimees Aivo Toomistu kinnitas Kuma raadiole, et Mikseri ja Marrandi erakonnast mitte välja heitmine on võimatu, sest sellega rikuks erakonna juhatus põhikirja. Toomistu selgitusel on põhikirjas punkt, mis ütleb, et kui erakonna liige astub erakonna parlamendifraktsioonist välja, siis peab ta ka erakonnast lahkuma. Toomistu sõnul kinnitas sama ka pühapäeval Keskerakonna Paide osakonna üldkoosolekul viibinud erakonna aseesimees Enn Eesmaa.