Kuma uudiste ajaveeb

14.4.04

Sargvere mõis saab sügiseks punase kivikatuse

Sargvere mõis saab sügiseks punase kivikatuse, täna saabus kinnitus, et vald saab pea miljoni krooni investeeringutoetust Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametist.

Sargvere Maaelu Edendamise Seltsi juht Rita Laanetu ütles Kuma uudistele, et PRIA-le esitati projekt vahetult enne jõule, positiivne vastus saadi täna hommikul.

Hoone praegune eterniitkatus on paarkümmend aastat vana ja Laanetu sõnul üsna halvas olukorras. Talvel pidid maja töötajad pööningult lund koristama, et sulavesi hoonesse ei voolaks. Katuse vahetamine algab suvel - uus punane kivikatus saab hoonele peale sügiseks.

Sargvere mõisale uue katuse ehitamiseks saadi PRIA-lt 940 000 krooni, muinsuskaitseametilt 480 000 krooni ja Paide vald toetab enam kui 100 000 krooniga.

PRIAle projekti kirjutades võeti dokumentatsiooni koostamisel ehitajatelt ka hinnapakkumised. Nõuetekohase katusevahetamise eest küsis kõige väiksema summa aktsiaselts KEKi Ehitus, kellest saab Laanetu sõnul ka ehitaja.

Sargvere mõisas on praegu valla kultuurikeskus, seal on ka raamatukogu ja internetipunkt. Tulevikus näeb Laanetu mõisahoonel suurt rolli ka Südamaa Vabavalla kooskäimiskohana.