Kuma uudiste ajaveeb

12.4.04

Süüaluste haigus lükkas allilmategelase tapmise asjaolude arutelu sügisesse

Järva Maakohtus esmaspäeval toimuma pidanud arutelu metsaärimehe ja tuntud allilmategelase Andres Mardo tapmise asjaolude selgitamiseks lükkub süüaluste haigestumise tõttu sügisesse.

Nagu selgitas kohtunik Ingrid Niinemägi Kuma uudistele, lükkus asja arutamine järjekordselt edasi, kuna kohtualune Heldur Jaagumann esitas täna hommikul perearstilt saadud arstitõendi selle kohta, et ei saa kohtuistungile ilmuda. Ka teatas kohtuistungil kohtualune Raivo Rudi, et on viirusinfektsioonis, esitades pärast perearsti juures käimist ka vastava tõendi.

Andres Mardo tapmise asjaolude arutamiseks oli esimene kohtuistung mullu kevadel, mil kohtu otsusel saadeti asi täiendavale uurimisele. Tookord ei nõustunud kohus Andres Mardo tapmisele antud õigusliku hinnanguga, kohus leidis uurimises olulisi vigu ning nõudis uut eeluurimist.

Mullu oktoobris lükkas kohus asja arutamise edasi, kuna süüdistatav Raivo Rudi ei ilmunud istungile ning esitas arstitõendi oma haigestumise kohta.

Protsessi käigus on süüalused Toivo Muuga end süüdi tunnistanud tahtlikus tapmises ja Heldur Jaagumann tapmisele kaasaaitamises. Keskkriminaalpolitsei esitas Raivo Rudile süüdistuse mõrvaplaanist mitteteatamises ja vara tahtliku hävitamise organiseerimises. Vara tahtlikus hävitamises said süüdistuse ka Toivo Muuga ja Heldur Jaagumann. Raivo Rudi enda süüd tunnistanud pole.

Järvamaa kuritegeliku ”autoriteedi” Andres Mardo vägivallatunnustega surnukeha leiti 2002. aasta juuni algul Käru vallas jõest. Mardo jäi kadunuks sama aasta 25. aprillil Türi linnas.

Keskkriminaalpolitsei vahistas Mardo tapmises osalenud 38-aastase Toivo Muuga ja 32-aastase Heldur Jagumanni 9. mail 2002 ning 43-aastase Raivo Rudi 19. juunil 2002. Kolmest mehest üks, Toivo Muuga, viibib tänaseni vahi all.

Seoses suvepuhkustega toimub uus istung 13. septembril, mil
asja arutamine on määratud kolmele päevale.