Kuma uudiste ajaveeb

30.4.04

Paides on homme 30. eelkooliealiste rattasõiduvõistlus

Paides toimub homme 30. eelkooliealiste rattasõiduvõistlus. Poisid ja tüdrukud sõidavad ümber linna keskväljaku haljasala, kõige nooremad ühe, vanemad kaks või kolm ringi.

Eraldi sõidud on poistele ja tüdrukutele. Võistlejad määratakse sõitudesse vanuse järgi. Tänase seisuga on homsele võistlusele kirjas 140 ratturit vanuses 2-7 eluaastat.

Lisaks rattasõidule pakutakse ka muud meelelahutust, esineb ansambel Ice Cream, kohal on Türi maskott Murumoor, Edelaraudtee piilupart, politseilõvi Leo, autokooli jõehobu ja päästekoer Nublu.

Valitakse ka Paide kaunim kass ja koer, ˛ürii teeb otsuse puhtsubjektiivselt, tõust sõltumata, või koguni selle kiuste.

Eelkooliealiste rattasõiduvõistluse korraldamisega tegi algust klubi Autom aastal 1974, traditsioonile panid aluse Irina Zolotuhhina, Matti Orumaa ja Oskar Kreem.

Viimased 15 aastat võistlust korraldanud Kulno Klein Järva Autokoolist peab märkimisväärseks, et võistlus on toimunud 30 aastat järjest ja sõltumata riigikorrast on Paide pered 1. maid tervitanud lastesõiduga.

Vastavalt Paide Linnavalitsuse korraldusele on keskväljak homme päeval liikluseks suletud, kella 10st 4ni väljuvad Paide-Türi bussid Kultuurikeskuse peatusest.

30. eelkooliealiste rattavõistlus algab homme kell 11 Paide keskväljakul.