Kuma uudiste ajaveeb

14.4.04

Kohalikud osakonnad toetavad Mikserit ja Marrandit

Keskerakonna Järvamaa osakonnad toetavad Sven Mikseri ja Jaanus Marrandi jätkamist Keskerakonnas ega aruta nende väljaheitmist.

Sven Mikser kuulub Paide osakonda, mille juht Mart Mäemets ütles Kuma uudistele, et välistab arutelu Mikseri erakonnast väljaheitmiseks. Mäemetsa sõnul on Paide osakonna juhatuses praegu ülekaalus adekvaatsed ja mõistlikud inimesed. Uus Paide piirkonna juhatus valitakse mai keskel. Mäemets ütles, et ta peab võimalikuks muudatusi, ta pole kindel, et uus juhatus Mikserit toetab.

Jaanus Marrandi on Väätsa osakonna liige, selle juht Toomas Hirbaum ütles raadiole, et Marrandi personaalküsimust ei ole plaanis arutada. Hirbaumi sõnul pole Marrandile midagi ette heita ja juhatustel pole vajadust väljaheitmist jutuks võtta.

Samal seisukohal on ka Keskkerakonna Järvamaa organisatsiooni juht Kersti Sarapuu. Sarapuu rääkis, et on Mikseriga küll vestelnud ja palunud tal võimalusel pehmendada väljaütlemisi ajakirjanduses.

Sarapuu sõnul ootavad järvakad otsuseid Keskerakonna liikmete Liina Tõnissoni, Robert Lepiksoni ja Peeter Kreitzbergi tuleviku kohta erakonnas.

Sven Mikser on öelnud, et kui Lepiksoni ja Tõnissoni suhtes hakatakse mingeid repressioone korraldama, siis on ta nendega solidaarne.