Kuma uudiste ajaveeb

21.4.04

Keskerakonna kohalik juht leiab, et maavanemate konkurss on farss

Keskerakonna Järvamaa piirkonna esimees Kersti Sarapuu kirjutab tänases ajalehes Kesknädal, et konkurss maavanemate leidmiseks on farss. Sarapuu kirjutab, et maavanemate kohad on kolme riiki valitseva partei vahel juba jagatud.

Sarapuu kirjutab, et uutest maavanematest saavad valitsusele kuulekad marionetid, kes ei esinda enam maakonna huve, vaid on tööriistaks valitsuse tahte pealesurumisel.

Keskerakonna piirkonnaorganisatsiooni juht leiab, et Toompea koalitsioon otsib lahendusi, kuidas tulevikus välistada uute säravate liidrite esiletõusu maakondades.

Sarapuu leiab, et tänasele keskvõimule ei meeldi tugevad maakonnad . Lubaduse asemel anda maakondadele rohkem iseotsustamise õigust, tehakse maavanemast ametnik regionaalministeeriumi aparaadis, keda tegelikult pole mõtet maavanemaks nimetadagi.

Sarapuu kirjutab, et Keskerakond seisab selle eest, et võim ei koonduks Stenbocki majja, vaid et kohalikud omavalitsused ja regionaalhaldus saaksid euroopaliku hingamise.

Riigisekretär kuulutas konkursi 12 maavanema leidmiseks välja sel nädalal, ta ootab avaldusi leidmaks kandidaate Järva, Hiiu, Ida-Viru, Lääne-Viru, Põlva, Pärnu, Rapla, Saare, Tartu, Valga, Viljandi ja Jõgeva maavanema kohale.

Maavanema peamine ülesanne on konkursiteate järgi esindada maakonnas riigi huve ning hoolitseda maakonna tervikliku ja tasakaalustatud arengu eest.

Valitsuse komisjon maavanemakandidaatide hindamiseks on esimest korda koos 12. mail.