Kuma uudiste ajaveeb

7.4.04

Keskerakond plaanib Paides Reformierakonnaga koostööd jätkata

Keskerakonna Järvamaa piirkond toetab Paides Reformierakonnaga koostöö jätkamist. Piirkonna liige Jaanus Marrandi ütles Kuma uudistele, et selline seisukoht jäi kõlama eile, kui Järvamaa keskerakondlased arutasid reformierakondlasest linnapea Tõnis Kõivu tagasiastumisega seonduvaid eksimusi. Peamiselt puudutasid need Marrandi sõnul linna rahaga ümberkäimist. Marrandi sõnul tõdeti, et Reformierakonnaga jätkatakse koostööd ja tehtud vigu püütakse tulevikus vältida.

Keskerakonna volikogu fraktsiooni ja Paide piirkonna juhatuse liikmed kohtuvad Reformierakonna Paide piirkonna juhi Eiki Ilvese ja linnapeakandidaadi Indrek Kivimäega järgmisel nädalal. Koalitsioonipartnerid loodavad linnapea ametisse nimetada 29. aprillil toimuval volikogu istungil.

Keskerakonna Paide piirkonna juhi Mart Mäemetsa sõnul on erakonna volikogu fraktsiooni mõned liikmed alustanud partei Paide osakonna ja juhatuse selja taga individuaalseid mänge. Mäemets ütles, et fraktsioonis on inimesi, kes tahavad olla volikogu esimehed. Mõned neist tahavad Mäemetsa sõnul olla ka linnapead.

Paide piirkonna juht viitas võimalusele, et Keskerakond ei pruugi seetõttu olla volikogus hääletusel üksmeelne. Samas ütles Mäemets, et ka opositsioon ei pruugi üksmeelselt Kivimäe ametissemääramise vastu olla.

Volikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Andres Taimla ütles Kumale, et teab, et Paides üritatakse luua uut koalitsiooni, kuhu kuuluksid Keskerakond, Res Publica ja Isamaaliit.

Taimla sõnul on selle nimel peetud kohtumisi ja mõjutatud inimesi. Taimla ütles, et Keskerakond pole Reformierakonnale muudatustest teatanud. Reformierakond jätkab koalitsioonileppest tulenevalt tööd uue linnapea ametissenimetamiseks.

Mart Mäemetsa sõnul on opositsiooni loomulik eesmärk saada võimule, kuid ta ei kiida heaks meetodeid, mida selleks kasutatakse. Mäemets ütles, et Keskerakond toetab kehtivat koalitsioonilepet. Selle kinnituseks plaanitakse järgmisel nädal teha ka avaldus.