Kuma uudiste ajaveeb

28.4.04

Kaks võimalikku kandidaati Järva maavanema kohale on Toomas Tippi ja Üllar Vahtramäe

Järva maavanema ametit on soovitatud kaaluda Järvamaa Arenduskeskuse juhil Üllar Vahtramäel ja maavalitsuse majandusjuhil Toomas Tippi.

Toomas Tippi ütles raadiole, et on sel teemal mitmel suunal läbirääkimisi pidanud, ega välista kandideerimist.

Üllar Vahtramäele on Kuma andmeil pakkumise kandideerida teinud Reformierakond ja Vahtramäe kaalub võimalust. Praegu viibib mees Saksamaal ega ole kommentaariks kättesaadav.

Rahvaliidu kohalik juht Vello Teor ütles Kumale, et erakonnal endal konkreetset kandidaati pole, kuid Rahvaliit on valmis toetama omavalitsusliidu juhti Jaago Kuriksit. Seda juhul, kui mees kandideerima peaks. Kuma andmeil toetab Kuriksi kandidatuuri lisaks Rahvaliidule ka Res Publica.

Kuriks rääkis täna raadiole, et pigem ei kandideeri maavanemaks. Kuriksi sõnul pakub praegune töö Koeru vallavanema ja omavalitsusliidu juhatuse esimehena talle suuremat väljakutset kui maavalitsuse administreerimine ja riigi esindamine.

Riigikantselei avaliku teenistuse ja personaliosakonna nõunik Anu Vaabel rääkis raadiole, et tänase seisuga Järva maavanema kohale avaldusi pole. Vaabeli sõnul saab komisjon avaldused tavaliselt viimasel hetkel. Lõpptähtaeg on järgmise nädala kolmapäev.