Kuma uudiste ajaveeb

5.3.04

Viljandi linn ja selle ümberkaudsed vallad plaanivad järvakate eeskujul ühistranspordi korraldamist

Reedel Süda-Järvamaa omavalituste koostööga tutvumas käinud Viljandi linna ja selle ümbruskonna valdade juhid said enda hinnangul häid kogemusi, mida mulgimaal elu parandamiseks kasutada.

Nagu ütles Viljandi linnapea Malle Vahtra Kuma uudistele, oli kaks olulist küsimust, millele vastuseid otsiti ja ka saadi. Üks neist puudutab jäätmemajandust ja selle korraldamist ning teine ühistransporti.

Vahtra sõnul suletakse lähiajal Viljandi senine prügila ning jäätmemajanduse edasise korraldamise otsustamine seisab ees. Ka on mulgid vaielnud ühistranspordikeskuse loomise üle, kuid linnapea hinnangul pärast Järvamaa visiiti seda vaidlust ilmselt pole. "Keskuse vajalikkuses veendusid ka need omavalitsusjuhid, kes selles enne kahtlesid", lisas Vahtra.

Südamaa Vabavalla projektijuhi Herkki Olo sõnul tundus Südamaa valdade koostöövorm külalistele huvitav, kuigi üllatas see, et valdade ja Paide linna koostöö pole nii hea kui võiks olla. Nii Olo kui Viljandi linnapea Mallle Vahtra kinnitasid, et mulgimaal on linna ja valdade suhted paremad.

Olo lisas, et konkreetseid koostöölepinguid veel ei sõlmita, kuid mulgid kutsusid järvakaid endale külla, vaatama oma tegemisi ning koostööd arutama.

Lisaks Viljandi linnapeale külastasid Järvamaad Pärsti, Viiratsi, Saarepeedi ja Paistu valdade juhid.