Kuma uudiste ajaveeb

10.3.04

Võhma, Kõo, Imavere ja Kabala arutavad lähiaastate investeerimisplaane

Ühinemist kaaluvate Võhma linna ning Kõo, Imavere ja Kabala valla esindajad kohtuvad täna Mulgimaal Veneveres, arutamaks lähiaastate investeeringuid.

Täna esitavad neli omavalitsust oma arusaama, kus võiksid paikneda võimaliku omavalituse asutused, nagu koolid ja raamatukogud.

Kabala vallavanem Urmas Kupp ütles Kuma uudistele, et omavalitsused tutvustavad arengukavadest lähtudes lähiaastate investeerimisplaane. Arutelu käigus otsitakse ühiseid huvisid ja võimalusi koostööks.

Näiteks Kabala plaanib Kupu sõnul lähiaastail jätkata kooli ja lasteaia kaasajastamist. Kavandatakse ka mitmeid rahapaigutusi kultuuri- ja spordiobjektidesse.

Kabala volikogu esimees Heldur Henberg on Kuma uudistele rääkinud, et Imavere ja Kõoga liitmine meeldiks talle isiklikult rohkem, kui ühinemine Türi piirkonnaga.

Urmas Kupp toetab pigem läbirääkimisi Türi piirkonnaga, seda ennekõike põhjusel, et Võhma linnal on 20 miljoni krooni suurune võlakoorem.

Kabala volikogu otsustas veebruaris pidada ühinemisläbirääkimisi nii Türi, kui Võhma suunal.

Imavere volikogu esimees Ants Välimäe ütles Kuma uudistele, et vald uurib ümberkaudsete omavalitsuste võimalusi ja olukorda.

Välimäe tõdes, et mingeid otsuseid langetatud pole, ent Imavere püüab olla valmis olukorraks, kus haldusreform võib olla vältimatu, kuna valdade tulubaas on nii väike.

Imavere uurib Pilistvere kihelkonna suunale lisaks ka koostöövõimalusi Südamaa vabavaldadega. Volikogus sel teemal otsuseid langetatud pole.

Välimäe tunnistas, et Viljandimaa äärealaks ta Imaveret ei taha, tema eelistus oleks Imavere jätkamine senise vallana.

Täna uurivad Võhma, Kõo, Imavere ja Kabala esindajad omavalitsuste lähiaastate investeeringuid ja võimalikke ühishuve.