Kuma uudiste ajaveeb

3.3.04

"Täna öösel me ei maga" jõuab pühapäeval Paidesse

Sel reedel esilinastuv uus eesti film "Täna öösel me ei maga" hakkab jooksma viie esituskoopiaga ning jõuab Carmen Kassi auks pühapäeval ka Paidesse.

Filmi produtsent Kristian Taska teatas BNS-ile, et "Täna öösel me ei maga" on esimene eesti film, mis alustab linastumist korraga nii suure arvu koopiatega.

Taska tõi näiteks, et "Nimed marmortahvlil" levis nelja koopiaga ning viie koopiaga alustavad ka välismaised filmid väga harva. Viimane viie koopiaga jooksnud välismaine film oli tema sõnul "Matrix II".

Kaks filmi koopiat jäävad linastuma Tallinna kobarkinosse, üks läheb Tartusse ja üks Pärnusse ning üks on reedel ja laupäeval Põltsamaal ning alates pühapäevast neli päeva Carmen Kassi auks modelli ja näitlejatari sünnilinnas Paides.

Edasi liigub koopia Võrru, kus saab filmi vaadata järgneva kahe nädala jooksul.

Taska sõnul on viienda koopiaga väljatulek väga oluline just maakohtadele ja väiksematele linnadele, mis seni pidid pealinnas esilinastunud filme ootama väga kaua.

"Täna öösel me ei maga" on põnevusfilm, mis võeti üles eelmisel suvel, monteeriti Hollywoodis, filmi heli töödeldi osaliselt Rootsis ning viimane lihv anti linateosele Itaalias.