Kuma uudiste ajaveeb

15.3.04

Riigimetsa Majandamise Keskus alustas registreerimist metsaistutustalgutele, Järvamaal toimuvad talgud üheksas paigas

Tänasest algab internetis registreerimine üleriigilisele metsaistutamisele, kokku saab talgutest osa võtta 20 000 inimest, kellest pool on laulu- ja tantsupeolised ning pool vabatahtlikud. Järvamaal on talguliste kohti kokku veidi üle tuhande.

Vabatahtlikud saavad end 1. mail algavateks talguteks kirja panna Riigimetsa Majandamise Keskuse koduleheküljel aadressil www.rmk.ee.
Registreerimine kestab tänasest 15. aprillini. Talgute veebileheküljel saab tutvuda ka istutuspaikadega ning lugeda soovitusi metsa minekuks ja istutamisõpetust.

Istutamistalgud toimuvad üle Eesti 1.- 16. maini. Metsa istutatakse kokku 430 hektaril, millest 240 hektarit on era- ning 190 riigimaad. Kokku istutavad 20 000 inimest maikuu kahe nädala jooksul Eesti metsadesse miljon uut kuuske, kaske ja mändi.

Üleriigiline metsaistutamine on seotud Euroopa Liiduga ühinemisega ning juunis peetava üldlaulu- ja tantsupeoga, mille pealkiri on "Las jääda ükski mets".

Järvamaal saab veidi üle tuhande talgulise metsa istutada üheksas piirkonnas, need on Jäneda, Mustla Nõmme, Koeru, Vodja Mõisa ja Paide linna ümbrus, Kolu mõisa lähistel, Imaveres, Tõrvaaugus ja Türi Metsakonnas. Talguliste kohtadest on Järvamaal esmaspäevase seisuga vaba veel 500 kohta.