Kuma uudiste ajaveeb

23.3.04

Reformierakonna Järvamaa organisatsiooni juht Andres Taimla peab vajalikuks linnapea Tõnis Kõivu tagasiastumist

Paide linnas tekkinud lahkhelides, kuhu on seotud nii reformierakondlasest linnapea Tõnis Kõiv, linnavolikogu opositsioon, ajakirjandus kui ka linnapea abikaasa ja paljud linnakodanikud, arvab Reformierakonna Järvamaa organisatsiooni juht Andres Taimla, et linnapea peab tagasi astuma.

Parlamendisaadik ja linnavolikogu liige Andres Taimla ütles teisipäeval Kuma uudistele, et antud situatsioonis oleks mõttekas kui linnapea Tõnis Kõiv esitaks volikogule lahkumisavalduse. Taimla lisas, et seejärel peaks Kõiv Reformierakonna Paide piirkonna juhina alustama konstruktiivseid läbirääkimisi kiiresti uue linnepea leidmiseks.

Tagasiastumise soovitamise põhjuseks nimetab Taimla eelkõige eesmärki maandada linnas tekkinud pingeid, et linnaelu saaks normaalselt edasi minna.

Paide linnavolikogu reformierakonna fraktsiooni juht Elle Laig peab enne Taimla teate kommenteerimist vajalikuks fraktsiooni liikmetega asja arutada. Laigi sõnul saab fraktsioon täies koosseisus kokku neljapäeval.

Reformierakonna fraktsiooni liige Kristjan Kõljalg teatas Kuma uudistele, et toetab Andres Taimla ettepanekut linnapea tagasiastumise osas.

Paide Naisteühenduse esindaja volikogus, keskerakondlane Kersti Sarapuu arvab, et Tõnis Kõivul on pärast tekkinud pingeid ilmselt väga raske linnapeana jätkata. Sarapuu selgitusel tuleb olukord arutlusele ka täna toimuva koalitsiooni nõukogu koosolekul, kus oodatakse linnapea selgitusi ning arutatakse, miks on asjad nii läinud, kus on tehtud möödalaskmisi ning mida edasi teha.

Volikogu Keskerakonna fraktsiooni juht Harry-Meinhard Tänavots ei soovinud Andres Taimla avaldust kommenteerida ning loodab täpsustavat teavet koalitsiooni nõukogu koosolekul saada.

Linnavalitsuse teabenõunik Eha Moosel teatas Kuma uudistele, et linnapea Tõnis Kõiv kommenteerib Andres Taimla avaldust pärast neljapäeval toimuvat fraktsiooni nõupidamist enne linnavolikogu istungit.